Zázrak menom kokosový olej / A miracle called coconut oil

Thursday, October 4, 2012 0 comments
Ak ste milovníkom bio vecí alebo len proste máte pokrk syntetických kozmetických prípravkov, určite sa Vám bude páčiť kokosový olej. Ak ste teda o ňom ešte nepočuli. Ja som sa o tomto zázraku dozvedela asi pred dvoma mesiacmi a strašne sa mi zapáčil.

Prírodný kokosový olej je skutočne kvalitný olej a existuje veľmi veľa spôsobov na jeho využitie. Či už v kuchyni alebo kúpeľni. Ja uprednostňujem kozmetické využitie, kedže v kuchyni sa moc nezdržiavam (chudák môj frajer) :) Najlepšie je ho používať večer po odlíčení a umytí tváre, ráno potom budete mať krásnu jemnú hydratovanú tvár (keďže olej sa perfektne vstrebáva a nezanecháva pokožku mastnú). Kokosový olej sa tiež používa pri starostlivosti o suché vlasy, na bielenie zubov a ako telové mlieko.

Ja používam kokosový lej, ktorý je na fotke. Kúpila som ho v DM drogérii a nestál ani 3 eurá. Pri jeho kúpe určite nezabudnite čeknúť, či ide skutočne o 100% bio kokosový olej. Ak mi neveríte, určite Vás presvedčí aspoň modelka Miranda Kerr, ktorá ho tiež zbožňuje a propaguje ho aj v rámci svojej kozmetickej značky KORA Organics.


If you are a bio lover or just sick of syntetic cosmetic products, you will definitely love coconut oil. Obviously, if you haven´t heard about it before. I found it like two months ago and totally fell in love with it.

Natural coconut oil is the oil of high quality and there are so many ways to use it. From the kitchen to bathroom, everywhere. I prefer its cosmetic use whereas I can´t really cook (poor my bf) :) The best way for using it is in the evening after removing make-up and washing your face so you wake up with smooth hydrated face (skin perfectly absorbs oil and doesn´t stay oily at all). The coconut oil is amazing for your damaged or dry hair as well as for teeth whitening and body lotion.

I use the coconut oil on the picture. I bought it in DM Drogerie Markt and it costs less then 3 eur. Don´t forget to check whether the oil is pure 100% natural or not. If you don´t believe the magic use of it, that must be Miranda Kerr whom you will believe. She loves coconut oil and promotes it also within her cosmetic brand KORA Organics.


Copyright © Jana's Boudoir